12 січ. 2016 р.

Коли всі грають в російську рулетку


Важко зрозуміти чому хороші, здавалось би, люди роблять руйнівні вчинки. 
Кажуть,  що правда це те, що можна увидіти з певної точки зору. Але ж цікаво іноді глянути на ситуацію в розрізі, бо лиш так приходять знання про правду з усіх точок зору. 
Спостерігаю ситуацію із постмайданними настроями і зав'язаними на патріотизмі іграми. Якось банально все затухає. Дехто зневірився, дехто видихався, а дехто усвідомив, що передчасно надавав різного роду клятв щодо захисту рідної землі, бо не може навть стриматись що не давати дрібних хабарів.
;Але все це вже задекларовано перед суспільними авторитетами, тому й відступати нема куди. Такі правила, куди тут дінешся. І люди які часто навіть не здатні спланувати навіть власний робочий день беруться змінювати систему. І зав'язується боротьба де все старе незалежно від свого функціонального призначення оголошується непотрібним. Колись так уже розвалювались колгоспи. 
Я купу років вивчав юриспруденцію і ще купу практикував у цій сфері, але мало що тямлю аби брати відповідальність хоча б за реформування окремо взятого села. Це насправді ювелірна робота де потрібні колосальні знання. А ми відправляємо у Верховну раду кого? 
Йде якась дебільна попаганда що в центральних і місцевих органах влади потрібні не професіонали, а патріоти. Але патріотом чого я буду якщо стану головним лікарем? Невже безвідповідально махати скальпелем в ім'я революції є проявом патріотизму? 
В які ігри ми граємо і кого хочемо обманути? Чи не пасувало би деяким патріотам роззути очі і взяти на себе моральну  відповідальність, аби не говорити потім, що відьом не я спалював, а інквізиція. Колись Сталін  замучив мільйони людей, але ж не власноручно? 
Патріотизм повинен виражатись як побічний продукт суспільно корисного успіху людини, а не її теоретичними прагненнями до цього успіху.

Керівні посади це не місце де патріот має моральне право вчитись, це аналог панелі управління ядерним реактором, де немає місця некомпетентності. Всі це розуміють але підкоряються правилам гри в сліпий патріотизм. І доки ми не скажемо стоп, доти нашими руками, як відьом, спалюватимуть справжніх патріотів.